+ 733 395 777
·
Galeria Nyska Rynek 40/212 II Piętro
·
Pon-Pt 09:00-20:00

scarINK

Co to?

Typy blizn

Wizyty

Zabieg scarINK (mikropunktura) to opracowana przez ekspertów technika niwelowania blizn i usuwania defektów skóry, przynosząca widoczną poprawę estetyczną i funkcjonalną, przy bardzo niskiej traumatyzacji skóry. Celem zabiegu jest uelastycznienie blizny, spłycenie jej i zintegrowanie z resztą struktur, tak aby była mniej widoczna i nie powodowała dolegliwości bólowych ani ograniczenia ruchomości. Terapia blizn scarINK, polegająca na nakłuciu sterylną igłą warstw naskórka, rozluźnia twarde, włókniste pasma kolagenu z tkanek przykurczonych lub pokrytych bliznami. Uruchamia w ten sposób proces naprawczy, dzięki któremu zmienione tkanki ulęgają zmiękczeniu i wygładzeniu, stając się mniej widoczne.

Typy blizn, z którymi pracujemy w naszym gabinecie to

  1. blizny pooperacyjne
  2. (cesarskie cięcie, mastektomia, plastyka piersi i brzucha, itp.)
  3. blizny potrądzikowe
  4. rozstępy, zwiotczenia, zmarszczki
  5. blizny pourazowe
  6. blizny pooparzeniowe
Ilość zabiegów i ich częstotliwość dobieramy indywidualnie, kierując się rodzajem blizny i rozległością obszaru poddawanego terapii (scarINK to seria zabiegów, zazwyczaj ich minimalna ilość to 5 spotkań). Zabieg scarINK zaczynamy wykonywać nie wcześniej niż 6 miesięcy od powstania blizny.

Nasi specjaliści w tej dziedzinie

Mgr Beata Fałdzińska

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Łodzi na kierunku kosmetologia oraz Wyższej Szkoły Fizjoterapii we Wrocławiu.

Od ponad 15 lat zajmuje się kosmetologią oraz masażami. Od tego czasu stawia na rozwój
pogłębiając swoją wiedzę i umiejętności na licznych szkoleniach, kursach ,kongresach.
Pasjonują ją zabiegi, które łączą siłę naturalnych preparatów z najnowocześniejszymi osiągnięciami nauki, technologii i medycyny. Proponowane zabiegi stymulują naturalne procesy naprawcze, dając efekt odnowy, regeneracji oraz odmłodzenia.